CIPRIAN PRISĂCARU

Președinte

Experiență profesională:

Iunie 2011 – Martie 2013
februarie 2015 – august 2016
Director – CLUBUL SPORTIV TARGOVISTE

Martie 2013 – Februarie 2015
Viceprimar (cu atributii de primar din 20.06.2014 pana in 19.02.2015) – PRIMARIA MUNICIPIULUI TARGOVISTE

Octombrie 2011 – Iulie 2012
Inspector de specialitate – Educatie fizica si sport – INSPECTORATUL SCOLAR JUDETEAN DAMBOVITA

Decembrie 2009 – Iunie 2011
Director – Directia Statistica, Registrul Bazelor sportive si Registrul sportiv
– Directia Programe Institutii Publice pentru Sport
AUTORITATEA NATIONALA PENTRU SPORT SI TINERET, Str. Vasile Conta, Nr. 16, Sector 2, Bucuresti

Iunie2009 – Decembrie 2009
Director – Directia Statistica si Registrul Sportiv – MINISTERUL TINERETULUI SI SPORTULUI

Septembrie 2004 – Iunie 2009
Profesor titular, Grad didactic – I
CLUBUL SPORTIV SCOLAR TARGOVISTE

Alte activități:

–  Asistent Universitar – Facultatea de Educatie Fizica si Sport – Univ. Valahia Targoviste – 2013;

–  Membru al Corpului National de Experti in Management Educational, incepand cu anul 2012;

–  Metodist Educatie Fizica si Sport – Inspectoratul Scolar Judetean Dambovita –  2012;

  Membru in Corpul de experti pentru Educatie fizica al Corpului de Control al Ministrului Educatiei;

  Membru fondator al Asociatiei Absolventilor Universitatii Valahia din Targoviste – ALUMNI;

–  Coordonatorul lucrarii „Anuarul Sportului Romanesc – 2009” ;

–  Presedintele Comisiei Nationale de Recunoastere a Noilor Ramuri Sportive” – 2010

–  Membru in Consiliul Director al Comisiei Nationale de Disciplina Sportiva 2010-2011;

–  Membru in Comisia Mixta Nationala pentru Programe si Strategii in Sport 2009 – 2011;

–  Secretar – Comisia Centrala de Fotbal Feminin – Federatia Romana de Fotbal 2008

–  Secretar al Comisiei Tehnice, Asociatia Judeteana de Fotbal Dambovita 2006-2008;

–  Lector, Cursurile pentru obtinerea Licentei C – UEFA, AJF Dambovita – 2008;

–  Manager proiect zonal – Campionatul National de Fotbal Mixt, Federatia Romana de Fotbal – 2007;

–  Arbitru de fotbal – categoria I, activ din 1999 pana in 2010;

–  Partener din partea Ministerului Tineretului si Sportului in proiectul „Securitate sociala si formare
profesionala pentru sportivi”, implementat de catre Asociatia Fotbalistilor Amatori si Nonamatori.

Educatie si formare:

prezent – doctorand Universitatea „Transilvania” din Brasov – Educatie fizica si sport

2009 –  2013 UV Targoviste – Facultatea de Stiinte Juridice Sociale si Politice – Drept

2013 – Locul I la Olimpiada Nationala a Tinerilor Doctoranzi de la Cluj – CCPU

2013 – Universitatea din Craiova – Gradul didactic I, in invatamantul preuniversitar

2011 – Scoala Nationala de Antrenori – Specializarea Tir sportiv – clasificare: antrenor

2011 – Curs – Director institutii de invatamant

2010 – Curs Leadership – Consiliul National de Formare Profesionala a Adultilor

2009 – CNFPA – antrenor de fotbal – categoria antrenor senior

2009 – 2010- U.V. Targoviste, Master, specializarea „Turism si activitati de timp liber”

2008 – Licenta A – UEFA, Scoala Federala de Antrenori – Federatia Romana de Fotbal

2000 – 2004 – Facultatea de Educatie Fizica si Sport, U.V. Targoviste – specializarea Fotbal

1999 – Scoala de arbitri de fotbal, Asociatia Judeteana de Fotbal Dambovita

Ciprian PRISĂCARU

Contact

Apasă aici pentru a afla datele de contact.