Victorie facila cu Dinamo

Luni seara in Sala Polivalenta, voileibalistele noastre au primit vizita echipei Dinamo Bucuresti, in fata a 500 de spectatori. Meciul a fost la discretia gazdelor, care au rulat intreg lotul si au obtinut o victorie rapida in doar 68 de minute.

Este a treia victorie din tot atatea posibile si un start foarte bun in actuala editie de campionat. Pentru echipa antrenata de Guillermo Naranjo au jucat: Souza Ziegler 10p, Marciu 9p, Sybeldon 8p, Rosca 7p, Hroncekova 7p, Trica 7p, Collar 6p, Fairs 3p, Calota 1p, Durr (L), Smith. Nu a jucat Wojcieska, accidentata.

Lousiane Souza Ziegler: „Mă bucur de victoria noastră! Pot spune că, în general, pentru noi a fost un meci bun. Desigur, în primul set am făcut multe greșeli, dar am putut controla situația și cîștiga cu 3–0.”

Urmeaza meciul de sambata, ora 18:00, tot la Targoviste, unde va veni CSU Medicina Targu Mures.